Home » szkoła podstawowa » Dzień Kultury Światowej

DRODZY RODZICE!!!!!

W naszej placówce od 15 sierpnia 2024 r. obowiązywać będą
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.
Prosimy o zapoznanie się z załączoną prezentacją.

W najbliższym czasie w zakładce „DOKUMENTY” umieszczona zostanie również szczegółowa treść obowiązujących standardów.

Dzień Kultury Światowej

Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

W tym roku ten dzień świętowaliśmy 25 września, a w ramach dyżuru miesięcznego, klasa III zaproponowała, aby wyjść poza granicę Europy i pozwiedzać państwa innych kontynentów. Klasa I zaprosiła nas do Królestwa Niderlandów, klasa II do Bułgarii, klasa III do Grecji, klasa IV do Tunezji, klasa V do Meksyku, klasa VI do Japonii i klasa VIII do Finlandii. Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole nazwaliśmy DNIEM KULTURY ŚWIATOWEJ. W każdej klasie, w danym kraju poznawaliśmy ciekawostki, obrzędy, kulturę oraz kulinarne smakołyki. Do odwiedzenia wszystkich krajów zaprosiliśmy również naszych kochanych przedszkolaków.